Mesto Prešov pripravilo balíčky pre osamelých seniorov a pre rodiny, ktoré sa po nástupe pandémie a s ňou súvisiacich obmedzení ocitli v núdzi.

 

Mesto Prešov pripravilo v spolupráci s miestnymi súkromnými firmami potravinové balíčky pre osamelých seniorov a pre rodiny, ktoré sa po nástupe pandémie a s ňou súvisiacich obmedzení ocitli v núdzi.

 

Obsah balíčkov tvoria rôzne konzervy, cestoviny, olej, ryža, cukrovinky a základné hygienické potreby. Do každého balíčka pribalíme aj respirátor pre každého člena domácnosti.

 

Ak viete o rodinách s deťmi, osamelých osobách alebo o ŤZP občanov, ktorí prišli v súvislosti s prísnymi opatreniami o príjem a nečakane sa ocitli v zložitej životnej situácii, dajte nám o nich vedieť prostredníctvom kancelárie sociálneho poradenstva na Mestskom úrade v Prešove na telefónnom čísle: 051/3100 528. Môžete aj obratom zaslať mailom informáciu a kontakt na osoby, ktoré potrebujú pomoc, odbor služieb pre občanov preverí Vami uvedené skutočnosti a následne poskytne pomoc.